New York’taki özgürlük heykeline yıldırım yağmuru

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde yaşanan şiddetli fırtına ve yağışlar, bölgede olumsuz etkiler yarattı. Fırtına, bazı araçların zarar görmesine ve elektrik direklerinin devrilmesine neden oldu.

Yaklaşık 50 bin kişinin elektriksiz kaldığı fırtına ve yağışlar sonucunda Brooklyn bölgesindeki Sheepshead Bay’de bulunan bir tekne batarken, Westchester County’de bir ağacın üzerine düşen araçta bulunan bir kadının öldüğü bildirildi.

Bu olumsuz hava koşullarının bir sonucu olarak, dünyanın en tanınmış simgelerinden biri olan ve ABD’nin sembolü haline gelmiş Özgürlük Heykeli’ne yıldırım düştü.

Bu etkileyici anı, fotoğrafçı Dan Martland tarafından yakalandı ve Martland’ın sosyal medyada paylaştığı görüntüler hızla viral hale geldi.

Özgürlük Heykeli, New York şehrindeki Liberty (Özgürlük) adasında 1884 ile 1886 yılları arasında inşa edilmiş ve o zamandan bu yana Amerika’nın simgesi haline gelmiştir.

Dünyanın en tanınmış anıtlarından biri olan Özgürlük Heykeli, resmi adıyla “Dünyayı Aydınlatan Özgürlük” olarak bilinir.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x